Krzesła O Nas Nasze produkty Galeria Linki Kontakt
      Historia piekarnictwa w naszej rodzinie sięga lat powojennych,   kiedy to nasz dziadek Władysław został piekarzem. Całe swoje życie   poświęcił temu zawodowi, zaszczepiając bakcyla piekarnictwa   swojemu synowi Wiesławowi Malinowskiemu - naszemu ojcu.
      Dzięki ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom, po wielu latach udało się ojcu otworzyć wraz ze wspólnikiem małą piekarenkę w Lipnie. Z biegiem lat spółka się rozwiązała, a ojciec już jako samodzielny przedsiębiorca otworzył przydomową piekarnię, która wiele lat zaopatrywała w pieczywo zarówno miasteczko Lipno jak i jego okolice.
      I tak z biegiem lat cała nasza rodzina zaangażowała się w pracę w piekarni. Nasza mama Barbara Malinowska z uwagi na zmysł ekonomiczny i zacięcie handlowe szybko stała się siłą napędową dla naszej piekarni, dzięki czemu pozyskiwaliśmy wielu nowych odbiorców, a pozycja naszej piekarni na rynku umacniała się.
      Dzięki temu na początku 2000 roku mogliśmy pozwolić sobie na zmianę lokalu na większy, aby zatrudnić większą liczbę pracowników, piec więcej pieczywa itd.
Zakupiona przez nas piekarnia GS-owska była zrujnowana i nie spełniała żadnych norm związanych z produkcją pieczywa. Zaczął się długi 2 letni remont. Musieliśmy niemalże robić wszystko od początku.
      Kosztowało nas to wiele trudu i wyrzeczeń, jeszcze dziś ciągle coś ulepszamy i poprawiamy, wszystko po to, aby nasza rodzinna piekarnia służyła jeszcze wiele wiele lat.

 

          2007  m.web@gmail.com